Tippsaavutaja seitse salanippi!

10. märts 2014

Mis eristab tippsaavutajaid tavapärastest inimestest ning edukaid vähem edukatest? Vastus on väga lihtne, nende harjumused! Kui oled kogenud, et on raske saavutada ka kõige pisemat endale seatud eesmärki, siis vaata uuesti üle enda käitumisharjumused ning ehk leiad midagi, mida annaks parandada. Oleme spikriks välja toonud tippsaavutaja seitse salanippi, millest sullegi abi võiks olla. Seega, uuri lähemalt!

1) Asjadega viivitamise asemel, asu koheselt tegutsema

Me lubame endale alati, et alustame oma tegevuste või kohustuste täitmisega niipea kui esimene vaba hetk tekib, kuid see hetk ei tundugi kunagi saabuvat. Vabandusi on tavaliselt mitmeid. Küll on tarvis lõpetada veel enne mõni teine projekt, oodata kuni möödub kiire eksamite aeg või on lihtsalt  vaja seda „õiget tunnet“,  et töö kallale asuda. Tõde on aga see, et mida rohkem me asjade tegemisega viivitame, seda enam kahaneb meie enda motivatsioon ja entusiasm selle töö tegemiseks. Seetõttu kannatab aga meie loovus ning tagajärjena ka töö kvaliteet. Seega, ära lase enda nutikatel ideedel jääda varju laiskuse taha, vaid alusta asjaga kohe kui meel on veel värske ning pea ideid tulvil.

2) Loo võimalusi

Kui enamik inimesi uurivad ja loevad võimalusi ning pakkumisi, et leida endale see kõige õigem töökoht, siis tippsaavutajad lähenevad asjale teisiti. Edukad inimesed proovivad endale võimalused ise luua. Näiteks Bill Gates, Microsofti asutaja, kirjutas aastal 1976 arvutihuvilistele kirja, milles kinnitas, et arvuti tarkvarale on tulevikus suurt turgu loota, mis oli tol ajal midagi sellist, mida vaid vähesed tõeks pidasid. Samuti kirjutas ta, et arvuti tarkvara kopeerimine ilma loata on keelatud. Vaid loetud aastad pärast seda, sai temast nr. 1 litsentseeritud arvutitarkvara müügiga tegelev ettevõte kogu maailmas. Ta tegutses turul, mille oli ise enda jaoks loonud.

3) Ära tüdine ära, vaid jälgi oma tegevusplaani võiduka lõpuni!

Lewis Pugh, Briti keskkonnakaitse aktivist ja esimene inimene maailmas, on suutnud ujuda üle Põhjapoolusel asuva jääjärve. Selline tegu nõudis kõva pühendumist ning ettevalmistust. Lewis ei andnud alla, ta võttis külmi vanne 8 kuud järjest, et end 50 minutiliseks üle järve ujumiseks ette valmistada. Just sellist enesedistsipliini ning pühendumust on vaja, et saavutada oma elus edu. Iga päev enda elust tuleks teha vähemalt üks selline tegevus, mis aitaks sind lähemale oma eesmärkide täitmisele.

4) Asju täis kuhjamata meel, laud ja elustiil

Mida selgem on su igapäeva elu, seda lihtsamini oled sa võimeline nägema oma eesmärke ning tänu sellele oled saad ka rohkem aega ja ruumi pühendada oma kõige olulisemate ja enda jaoks tähenduslikemate eesmärkidele oma elus. Oma elu lihtsustamine ning oma mõtete ja ümbritseva keskkonna korrashoid põhjustab sisemist rahu ja sihipärasemat lähenemisviisi elus.

Mathama Gandhi oli mees, kes on tuntud oma kokkuhoidliku elustiili poolest ning kes ainuisikuliselt juhtis Indiat,  et taastada vabadus. Gandhi oli suur eeskuju elu lihtsustamisel, ohverdas lisaks ka isekad motiivid, et saavutada see üks eesmärk millele ta oma elu pühendanud oli.

5) Positiivne ellusuhtumine

Silhouette young woman practicAastal 2006, vaid 3 kuud pärast oma esimese lepingu allkirjastamist, neiu nimega Stefani Germanotta vallandati. Põhjuseks toodi tema iseäralik stiil. Kuid selle asemel, et alla anda ning alistudes tagasilükkamisega leppida, asus ta usinalt tööle, uurides põhjalikult oma tegevusvaldkonda ning selles olevaid trende. Üsna varsti tutvustati teda juba maailmale kui Lady Gaga’t!

Kõik tegijad peavad üle elama mõõnasid ning raskeid hetki oma karjääri jooksul, kuid kunagi ei tohi loobuda oma eesmärgi täitmisest. Iga ebaõnnestumine teeb natuke targemaks ning tugevamaks ning seetõttu ongi oluline säilitada positiivne ellusuhtumine ning usk oma eesmärkidesse ka kõige raskemal hetkel.

6) Hoida häid suhteid ning hoida oma meeskonda

Tippsaavutajad teavad, et edu seisneb inimestes. Nad kaasavad oma ideede toetajaid aktiivselt oma töösse ning töötavad meeskonnana. Sellisteks toetajateks võivad olla näiteks sugulased, sõbrad, kolleegid, partnerid, nõustajad jne. Töötajate ja tiimi abiga võib luua tulusaid võrgustikke ning suhteid, et jõuda inimesteni kõikidel tasemetel ning neid mõjutada.

Mark Zuckerberg, Facebooki tegevjuht ja alustaja ei unusta kunagi tänada selle suure edu eest eelkõige oma meeskonda. Ta tunnustab neid alati oma kõnedes või avalikes esinemistes. Ta usub, et eduka töö aluseks tuleb regulaarselt oma meeskonnaga suhelda ning teha tihedat koostööd.

7) Järgi oma unistusi!

Edukad inimesed on edukaks saanud just tänu sellele, et nad tegelevad oma tõelise kirega. Nad mõistavad, et investeerida oma aega, ressursse ja raha vaid kohustusest ning mitte tõelisest ning põlevast soovist, on vaid aja raiskamine. Maailma miljonäride seas  on leiutajaid, näitlejaid, muusikuid, kirjanikke, bürokraate, poliitikuid –  mis motiveerib neid tegema oma tööd iga päev, iga tund, iga minut? Ikka see, et nad saavad tegeleda millegagi, mis on nende unistus.

Heade harjumuste tekitamisel ning nende järgimisel on suur seos meie elujärjega tulevikus. Kasuta neid nõuandeid ning jää neile truuks. Nii võid muuta oma unistused reaalsuseks ning oma eesmärgid saavutusteks! Ära viivita, anna oma uutele harjumustele kick-start juba täna ning osale Ärikatla Digitaalturunduse konverentsil, mis leiab aset juba sel laupäeval

Allikas: Pick the brain

 

Huvitavad faktid artiklist:

Edukad inimesed proovivad endale võimalused ise luua.
Kõik tegijad peavad üle elama mõõnasid ning raskeid hetki oma karjääri jooksul, kuid kunagi ei tohi loobuda oma eesmärgi täitmisest.
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.