12 erakordselt motiveeritud inimeste harjumust

23. november 2014

bigstock-Leadership-Solutions-46499560Erakordselt motiveeritud inimesed on valmis sõitma nii alla- kui ülesmäge. Nad on oma eesmärgile keskendunud ja teavad enda võimeid ning paistavad teiste silmis usaldusväärsed. Sellised inimesed unistavad lõpmatutest võimalustest ja kipuvad oma eluga äärmiselt rahul olema. Neil on tõenäolisem saada palgatõusu või kuuluda mõnda unistuste projekti. Samuti võetakse neid sagedamini tööle ning edutatakse enam kui nende vähese motivatsiooniga eakaaslasi.

„Tahe võita, iha saavutamaks edu, tungiv tahe, et jõuda oma potensiaali tippu- Need on võtmesõnad, mis avavad ukse saavutamaks isiklikku täiust,“ Confucius

Oma unistuste otsimine ja teostamine näitab, et Sa tõesti elad täisväärtuslikku elu. Kas Sa oled valmis ennast motiveerima jasaama selleks, kelleks võiksid saada? Proovi kõiki või ainult mõnda neist erakordselt motiveeritud inimeste harjumustest ka enda peal. Ehk leiad Sinagi endas julguse elada elu, mis on täis unistusi.

1. Nad on sisemiselt motiveeritud.
Nende sisemine kirg on anda endast parim. Kui nad saavutavad milleski edu, tõstab see nende motivatsiooni veel enam. Nad on sisemiselt ajendatud, mitte alla surutud, suundudes uutele seiklustele ja avatud teekonnale. Enda proovile panemisest, õppimisest ja avastamisest saavad nad vaid naudingut.

2. Nad ei raiska aega sellele, et kedagi hukka mõista.
Nad jälgivad objektiivselt teiste õnnestumisi ja ebaõnnestumisi ning õpivad neist, selle asemel, et mõista teiste üle kohut või võrrelda ennast nendega. Nad ei raiska aega hinnangute andmisele ega klatšihimulistele inimestele.

3. Nad on alandlikud.
Nad on valmis oma vigu tunnistama ja vabandama ning saama teistelt kriitikat, mida kasutavad õiges suunas edasi liikumiseks.

4. Nad vaatavad asjade positiivsemat külge.unsplash_52a9920595941_1
Selle asemel, et keskenduda halbadele kogemustele ja asjadele, mis ei toimi, keskenduvad kõrgelt motiveeritud inimesed pigem õnnestumistele ja sellele, mis reaalselt toimib. Kui nad avastavad end ülemõtlemast, lülituvad nad automaatselt ümber ja proovivad mõelda asjadele, mida nad õigesti tegid.

5. Nad on ehedad.
Nad on enda suhtes ausad, hoolimata sellest, mida teised inimesed arvavad. Nad ei ela oma elu selleks, et teistele meeldida.

6. Nad tõukavad ennast edasi väljudes oma mugavustsoonist.
Erakordselt motiveeritud inimesed seisavad otseselt silmitsi ebamugavustundega. Nad ei lähe kunagi lihtsamat teed pidi, et saada mida tahavad. Nad tõukavad ennast edasi ka väljaspool mugavustsooni piire ja vabastavad ennast tüütust sisemisest häälest, mis ütleb: „Sa oled oma tegevustes piiratud“. Nad usuvad oma võimetesse ja teavad, et ükskord jõuavad tippu.

7. Nad jätkavad õppimist.tumblr_mopq69jlcS1st5lhmo1_1280
Nad loevad väga palju ja omavad suurepärast ülevaadet, vaadates ja otsides uut ning üha tõhusamat ja kiiremat viisi eesmärkide saavutamiseks. Nad mõistavad, et selleks, et ennast inimesena kasvatada ja arendada, peavad nad alati edasi õppima.

8. Nad teavad, mida tahavad.
Neil on silme ees kindel visioon, kelleks nad saada tahavad ning millisena nad soovivad tulevikus oma elu näha. Nende sihtide selgus tuleneb elutarkusest – nad teavad milliseid asju rakendada ja milliseid vältida. Nende peamisteks motodeks on: „Ära iial ütle iial“ ja „Kõik on võimalik.“

9.Nad ei anna kunagi alla.
Sattudes silmitsi teel olevate takistustega, lahendavad nad probleemi ning tulevad välja kindla plaaniga, mille alusel edasi tegutseda. Seejärel unustavad nad esile kerkinud probleemi. Nad teavad, et kindel viis lahingu kaotamiseks on allaandmine. Seda sõna aga kõrgelt motiveeritud inimesed ei tunne.

10. Nad ei süüdista teisi.
Nad ei süüdista kunagi oma ebaõnnestumistes teisi. Nad mõistavad, et vaid nemad ise vastutavad oma tegude ja valikute eest, mitte keegi teine.

11. Nad võtavad aega iseendale.tumblr_mx3tmhXNNE1st5lhmo1_1280
Selleks, et olla motiveeritud ja jõuda tippu, leiavad nad aega iseenda jaoks. Palju tähtsam kui materiaalse vara omamine on iseenda jaoks leitud aeg, mil saab enda eest hoolitseda ning kõigest muust eemale pääseda.

12. Nad ümbritsevad ennast motiveerivate inimestega.
Nende sõbrad on usaldusväärsed, positiivsed, toetavad ning toovad välja nende parimad küljed. Nende sõbrad aitavad neil kasvõi maailma vallutada, olles nendega külg külje kõrval, et vajadusel neid tagasi jalule aidata.

Allikas: Business Insider

SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.