Ajajuhtimise õppetunnid, mida 20ndates teada võiks

30. märts 2015

bigstock-Businessman-standing-and-makin-38744377-300x200Oled sa jäänud kohtumistele hiljaks? Lükanud edasi tähtsate ülesannete täitmist? Jätnud mõnikord endale seatud eesmärgid täitmata? Oled sa pidevalt ajahädas?

Kui vastasid mõnele küsimusele jah, siis tuleb alljärgnev sulle kindlasti kasuks. Ärikatel toob teieni õppetunnid, mis võiksid aidata 20ndates eluaastates professionaalidel oma aega paremini juhtida ning targemini töötada.

1. AEGA LEIAB ALATI

Aeg ei saa otsa. Kui sa ei suutnud mingit ülesannet õigeks ajaks valmis saada, siis vaid seetõttu, et pidasid teisi ülesanded sellest tähtsamaks.

2. TEGEVUSED VÕTAVAD OODATUST KAUEM AEGA

Varu endale ülesannete täitmiseks alati lisaaega, sest tegevused võtavad tihtipeale arvatust kauem. Ruby on Railsi ja Basecampi looja David Heinemeier Hansson on öelnud, et päeva tuleks planeerida vaid 4-5 töötundi.

3. TÖÖTA SIIS, KUI ON SELLEKS TUJUPortrait of a young businessman

Mõni päev pole töötuju ollagi, teinekord aga suudad keskenduda 12 tundi järjest. Neid viimaseid päevi tuleks targasti ära kasutada. Samuti tuleks asju kergemalt võtta, kui mõtted üldse koonduda ei taha.

4. LÕPETA RÖÖPRÄHKLEMINE 

Rööprähklemine ehk multitasking mõjub kehvasti töö tulemustele. Mitmed akadeemilised uuringud on leidnud, et pidev ühelt tegevuselt teisele hüppamine väsitab aju ning võtab rohkem aega, kui erinevate ülesannete täitmine järjekorras.

5. LIMITEERI OMA AEGA

Ajalimiidid teevad meid produktiivsemaks. Seepärast on kasulik igale ülesandele panna peale ajalimiit, et asjad kiiremini tehtud saaks.

Young man relaxing on the sofa6. PEA PAUSE INTENSIIVSETE TÖÖ TEGEMISTE VAHEL

Proovi Francesco Cirillo Pomodoro tehnikat. Pomodoro tähendab itaalia keeles tomatit ning tehnika nimi viitab tomatikujulisele küpsetamistaimerile, mille abil Cirillo oma aega 25-minutilisteks töö tegemise ja 5-minutilisteks pauside tegemiseks jagas. Sama tehnikat võid kasutada oma aja efektiivsemaks kasutamiseks.

7. SUURED ÜLESANDED VÄIKESTEKS OSADEKS

Alabama ameerika jalgpallitreener Nick Saban kasutab filosoofiat, mida ta kutsub protsessiks. Selle asemel, et motiveerida oma mängijaid võitmaks meistritiitlit, treenib ta neid keskenduma hoopis sellele mis on nende ees – iga blokk, iga palli edasiandmine, iga värav.

8. PRIORITISEERI 

Kaks ülesannet ei saa kunagi olla sama tähtsusega. Ole ettevaatlik tegevusloendiga, mis ei järjesta tegevusi tähtsuse järjekorras. Laua koristamine ei saa kuidagi olla olulisem maksude deklareerimisest.

Image of businessman hanging9.DELEGEERI ÜLESANDEID

Et olla võimalikult efektiivne, ära karda jagada töid kellegi teisega. Autor John C. Maxwell, kes on muuhulgas kirjutanud raamatu „Kuidas edukad inimesed mõtlevad: muutke oma mõtlemist, muutke oma elu“ ütleb, et kui midagi saab 80% ulatuses olla tehtud kellegi teise poolt, jaga oma kohustusi!

10.ALATI KONSPEKTEERI

Ära arva, et sul jäävad alati kõik head ideed ja mõtted meelde, mis päeva jooksul peast läbi käinud on. Pole vahet kas kirjutad märkmikku, tahvlile või mobiili aplikatsiooni – lihtsalt kirjuta asju üles.

Allikas: Inc.com

Ajajuhtimisest saad rohkem teada Ärikatla seminarisarjas Teel Tippu, kus Ardo Reinsalu räägib sellest, kuidas vältida hilinemist ja ajaraiskamist ning leida aega hobide jaoks. Tule seminarile!11026379_10206319562051494_1334851170_n

 

 

SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.