Andres Koger: “Kuidas saada ja jääda edukaks?”

11. november 2013

Äriakadeemia 2.seminaril käis oma kogemusi ja edu saladusi jagamas legendaarne ehitusettevõtja  Andres Koger.

ANDRES KOGER, EHITUSETTEVÕTJAAndres suutis koos oma partneri Tarmo Sumbergiga 1996. aastal tõusta Eesti tuntuimaks ehitusfirmaks tehes kordades rohkem ehitusprojekte kui lähimad konkurendid. Vaid 3 aastat hiljem hüppas Koger, aga üksi peaees vette ning rajas tuntud ettevõtte Koger & Partnerid, mis ei vaja ilmselt tutvustamist ühelegi eestlasele.

Kuigi ärimehel oli selleks ajaks juba kogemusi küllaga, oli üksi ettevõtte loomine siiski riskante otsus. Andres sai aru, et hea ettevõtte alus on parim meeskond. Ning suutes koondada enda ümber parimad inimesed, ei jäänud ka edu tulemata. 2008.aastal oli Koger& Partnerite kõrgaeg ning see aseteses külg külje kõrval Merko ja teiste suurte ehitusettevõtetega.

2012. aastal sai Koger aga valusa õppetunni- peale igat tõusu tuleb ka langus ning isegi parim meeskond ei saa vastu majandusele. Majanduskriisist tulenevalt oli Ärimees sunnitud Koger& Partnerid ettevõtte sulgema.

Mis mõne inimese jaoks tundub olevat lõpp, oli Andrese jaoks aga õppetund ning uus algus. Edu saavutamise ja edukakas jäämise kohta andis Andres kuulajatele 7 kasulikku soovitust, mida tema oma elus järgib:

  1. MINE JULGELT TEGUDELE! Isegi, kui oled millegis läbikukkunud, ei tohi karta uuesti alustamist. Võta end kokku ja proovi!
  2. NÄE TRENDE! Jälgi, mis majanduses ja ärimaastikul toimub!
  3. OLE LOOV! Andres teab oma kogemustest, et igast olukorrast on väljapääs. Tuleb mõelda suurelt ja loovalt ning näha igas probleemis võimalusi!
  4. EHITA SUHTEVÕRGUSTIK! Suurettevõtjana on Andres Koger veendunud, et hea meeskond on iga eduka äri alus ning kaasata tuleb positiivse külgetõmbejõuga inimesi!
  5. TÖÖTA VÕIMEKA JUHIGA! Võta alati head pakkumised vastu ning  tee rohkem kui Sinult oodatakse!
  6. TEE KOOSTÖÖD! väärtusta meeskonnatööd ning võimalusel tee koostööd konkurentidega!
  7. USU ENDASSE! kuula oma sisehäält. Elada tuleb nii, et midagi ei oleks kahetseda. Sa pead järgima oma südant ja elama enda soovide järgi, sest see on Sinu elu!

Andres võttis motiveeriva ning õpetliku kõne kokku võimsa soovitusega: Ära hädalda, ole postitiivne, anna endast alati parim ning tee teistele seda, mida tahad, et Sulle tehtaks, siis tulevad ka edu ja õnn!

 

Huvitavad faktid artiklist:

TÖÖTA VÕIMEKA JUHIGA! Võta alati head pakkumised vastu ning tee rohkem kui Sinult oodatakse!
TEE KOOSTÖÖD! väärtusta meeskonnatööd ning võimalusel tee koostööd konkurentidega!
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.