Toitumisnõustaja: “Ära unusta hommikusööki!”

07. märts 2018

28450189_2033321410015989_1196214729_nKüsimusele, mis oleks parim hommikusöök enne seminari päeva, ei olegi nii kerge, kui pealt näha tundub. Pole olemas ainuõiget ja kõigile sobivat toitu, ammugi ei ole üksainus toit tervislik. Toitumise tervikpilt on see, mis võib olla tasakaalustatud, mitmekesine ja tervislik või siis tasakaalustamata, ühekülgne ja ebatervislik.

Toidukordade planeerimisel lähtu oma maitse-eelistustest ja enesetundest. Siiski soovitan Sul hommikul piirata väga rasvase ja lisatud suhkru rohkeid toite. Ei ole hea süüa toitu, mis muudab Sind pärast sööki uimaseks, on raskesti seeditav ja tekitab ebamugavustunde kõhus.

Ära unusta vitamiine ja mineraalaineid ning bioaktiivseid ühendeid! Loodan, et kellelgi ei tekkinud kujutluspilti preparaatidest või nende purkidest. Loomulikult pidasin silmas värskeid või külmutatuid marju, puuvilju või köögivilju. Neid võid lisada pudrule, smuutisse, salatitesse, pannkookide kõrvale, olenevalt sellest, mida süüa soovid. Ainult D-vitamiini peaksid ilmselt purgist lisaks võtma, ilmselt isegi, kui hommikune jalutuskäik päikeselisel kevadhommikul on päevaplaani võetud.

Ka kiudained on olulised, sest see, kui hea on meie seedimine, mõjutab ka mõtlemisvõimet. Täisteratooted, aedviljad, pähklid ja seemned on need, mille vahel saaksid valida, kuid miks-mitte kaasata need kõik! Hommikusöögi söömata jätmine võib tingida selle, et mõtled pool päeva sellest, kust ja mida ainult süüa saaks ning tihti tingib olukorra, kus söömata jäetud hommikusöök kompenseeritakse rasvase ja magusaga.

Kui Sul endal jääb puudu ideedest, mida enne Ärikatla “Akude laadimise meistriklassi” süüa”, siis ’Fitness ja toitumine raamat’ on nüüd müügil. Sealt leiab üle 50 põneva retsepti, millega nii oma igapäevast toitumist mitmekesistada kui ka pikaks seminari päevaks ettevalmistada!

Autor: Kristin Salupuu

event-cover

SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.