Ärikatla selle hooaja avalöögi andis toidutööstuse legend Kuldar Leis.

21. oktoober 2013

Kuldar jagas teda kuulama tulnud 260 ärihuvilisele, kuidas koondada enda ümber õiged inimesed ning neid tööle motiveerida. Ärilegend on veendumusel, et raha ja ideed ei ole äris kõige tähtsamad. Eelkõige tuleb leida õiged inimesed, kellega koos neid ideid ellu viia. Selle mõtte tõestamiseks on Kuldaril aastate viisi kogemusi. Et jõuda äris kaugele tuleb alustada väikeselt ja proovida järele, mis tunne on olla “mutrike” suurte tegijate juures. Piimapulbri kottide tõstmisest tõusis Kuldar juba 21.aastaselt ise juhiks ning selle aja jooksul õppis ta koguni, kuidas end daamidega sõbraks tantsida ning tööle panna inimesed, kelle päevaeesmärgiks oli juua rohkem õlut kui eelmisel päeval.

Juhiks olemisel sai ärimees aina rohkem aru sellest, et raha ei tule niisama – peab tegema tööd ja  enda oskusi julgelt näitama. Tagasihoidlikkus ei vii kaugele. Töö Hoiupangas andis Kuldarile aga eduvalemi, mille kaudu suudab ta siiani inimesi tööle motiveerida. Nimelt avastas mees, et alluvaid tuleb kiita!

Toiduäri legendina tuntud Kuldar  toonitas kuulajatele ka näiteks, et tihtipeale avalikkuses talle omistatud au Linnuse kalja Coca-Cola’le müügitehingu eest oli MEESKONNA töö, juhituna Olari Taali ja Aare Kilbi poolt.

Siiani on Kuldar Leis meeskonna inimene. Ta leiab, et äris ja elus tuleb keskenduda enda tugevustele ning teha koostööd inimestega, kes katavad sinu nõrkused. “Võta meeskonda alati endast targemad inimesed ning ära karda neile maksta rohkem kui endale”, on Kuldari sõnum kuulajatele. Iga idee on väärtusetu, kui ei ole inimesi, kes selle ellu suudaksid viia.

Nüüdseks on Kuldar ärimaastikul jäänud tagasihoidlikuks ja veedab aega pere seltsis oma kaunis kodus Põlvas. See aga ei tähenda, et mehel tegevust ei oleks. Vastupidi, Kuldar lööb kaasa Lottemaa rajamises, toorveini tootvas ettevõttes Linda Nektar ning on astunud ka ühe jalaga tulevikku innovaatiliste Sense passiivmajade rajamisega (Eesti esimeses sertifitseeritud passiivmajas elab muide Kuldar oma perega).

Kuldar võttis Äriakadeemia esimese seminari kokku väga heade mõtteteradega, mida lihtsalt tuleb siinkohal korrata:

  • Kiitke alluvaid, see on lihtne ja mõjus!
  • Arutlege endast targemate inimestega, ärge vältige neid!
  • Koondage meeskonda endast targemaid inimesi, sest kehtib mitteametlik reegel: “targad tulevad sinna juurde, kus neid juba on”.
  • Käi maailmas ringi, ning tule siis tagasi koju ja loo enda äri!
  • Arenda oma tugevusi!
  • Ära planeeri elu ette, sest siis jookseb see lihtsalt mööda!
  • Tööd tehes paista välja, mitte ära tee regulaarseid kohvipause!
  • Iga toimiva äri aluseks on inimesed, mitte idee või strateegia!
  • Ära karda pankrotti või läbikukkumist. Mõistus jääb alles ja saad kogenumana alati uuesti tugevamana alustada!

Huvitavad faktid artiklist:

Iga toimiva äri aluseks on inimesed, mitte idee või strateegia!
Käi maailmas ringi, ning tule siis tagasi koju ja loo enda äri!
Kiitke alluvaid, see on lihtne ja mõjus!
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.