Bikeep: “ Äriks on end mõtekas teha siis, kui on olemas keegi, kes on nõus idee eest maksma!”

01. mai 2014

bikerack articleDe Jure ABC esimesel seminaril olid külas kaks noort ettevõtjat Mikk Moses ja Kustas Kõiv Bikeepist. Bikeep’i turvaliste rattaparklate idee sai alguse õlleklaasi taga nagu paljud ettevõtted. Äriidee tekkis rattavargustest, sest kõigil seltskonnas olnud inimestel, kas oli ratas varastatud või teadsid nad kedagi, kellel oli see juhtunud.Praeguse ja algse lahenduse vahel on olnud lausa 28 erinevat disainilahendust.

Mis ajal teha ennast “pubilaua ärist” “pärisäriks”? Kustas Kõiv: Kui toimub esimene müük! Tahtsime kohe alguses teha firma, kus osalus jagatakse võrdselt ning saadakse kohe pangakaardid, kuid see oli puhas illusioon. Äriks on end mõttekas teha alles siis, kui on keegi, kes on nõus idee eest maksma. Soovitus: See peab olema võõras inimene, sõber või tuttav kindlasti ei loe.

Kas rollijaotus oli kohe paigas ja, kas see on siiani püsinud? Mikk Moses: Meil on rollijaotus püsinud. Alguses määratud rollid on samad ka praegu.

bikeep inimesedKas kõik asutajad on siiani kambas? Kustas Kõiv: Ei ole, üks osapool lahkus oma soovil. Proovisime talle kohta leida, kuid see ei õnnestunud.

Kas osanike leping oli sujuv? Kustas Kõiv: Sõbralik, kõik läks hästi. Osanike leping ei olnud notariaalselt kinnitatud, vaid mitteformaalne.

Kust kohast tuli raha?  Kustas Kõiv: “FFF”- ehk friends, family and fools. Peamine raha on tulnud müügist. Lisaks on tulnud Ajujahi toetusest ja erinevatelt konkurssidelt.

Kas olete raha käinud küsimas ka investoritelt? Kustas Kõiv: Oleme käinud raha küsimas ja saime ka konkreetse pakkumise, kuid oleksime pidanud andma ära liiga suure osaluse firmast. Kasulikum oli võtta Kredexist ettevõtte laen.

Kas Eestis äri alustamine on olnud lihtne? Mikk Moses: Oleneb suhtumisest. Kui oled allaandja ning ei ole südamega asja juures, siis kindlasti ei ole. Kui sind ümbritseb aga toetav ning kokkuhoidev meeskond ja südames usud, et teed õiget asja, siis on igal juhul lihtsam!

Huvitavad faktid artiklist:

Äriks on end mõttekas teha alles siis, kui on keegi, kes on nõus idee eest maksma.
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.