Esimese korraga õnnestumine ei ole ainuke võimalus õnnestuda

09. september 2015

Milleski ebaõnnestumine võib olla tõeliselt masendav— seda teavad kõik, kes on seda vähemalt korra tunda saanud. Kuid enne täielikult alla andmist tasuks mõelda sellele, et paljud suured tegijad on esialgu milleski ebaõnnestunud, mõned isegi korduvalt.

kickWalt Disney vallandati ajalehe Kansas City Star toimetusest, kuna toimetaja arvates tal „puudus kujutlusvõime ning polnud ühtegi head ideed“, vahendab Business Insider.

Mitmed tema katsed äri teha ebaõnnestusid, enne kui esilinastus tema film „Snow White“ („Lumivalgeke“). Ta jätkas tegutsemist ning temast sai mees, kes on muutnud paljude inimeste jaoks lapsepõlve tähendust.

 

pärtelPärtel Tomberg on Eesti päritolu otselaenamise platvormi Bondora looja, kes meenutab aega, mil proovis Inglismaal teisel kursusel õppides saada praktikale ning seejärel tööle investeerimispanka.

„Esitasin 50 praktikataotlust firmadesse nagu Goldman Sachs, Merrill Lynch ja teised. Ei saanud mitte ühtegi intervjuud ega pakkumist ning olude sunnil alustasin Bondoraga. Oleksin ma saanud soovitud kohta tööle, poleks seda kindlasti juhtunud ning orjaksin hetkel mõne suurfirma jaoks.“

Bondora sai selle aasta veebruaris globaalseks laienemiseks 4,7 miljonit eurot, suurima summaga toetab firmat USA fond Valinor Management. Lisaks sellele tahab ettevõte järgmise aasta lõpuks oma teenustega katta kogu eurotsooni.

 

oprahOprah Winfrey vallandati oma esimeselt töökohalt televisioonis, kuna ta „sidus ennast oma lugudega liiga emotsionaalselt.“

Õnneks Winfrey taastust sellest tagasilöögist ning temast sai vaieldamatu televisiooni ja talk show’de kuninganna.

Temast sai maailma esimene mustanahaline naissoost miljardär, kelle  äriline väärtus on Forbes’i andmetel hetkel ligikaudu 3 miljardit USA dollarit.

 

Rohkem lugusid Eesti tippudelt kuuled Ebaõnnestumiste päeval!

 

Huvitavad faktid artiklist:

Oleksin ma saanud soovitud kohta tööle, poleks Bondorat ning orjaksin hetkel mõne suurfirma jaoks.
Oprah Winfrey vallandati oma esimeselt töökohalt televisioonis, kuna ta „sidus ennast oma lugudega liiga emotsionaalselt.“
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.