Heiki Kanne: “Puhkus on oluline osa ettevõtja elust”

07. märts 2018

heiki-kanneAesti kosmeetikabrändi omanik Heiki Kanne on Ärikatla sündmustel sage külaline. Väikeettevõtja elu on teadagi täis üllatusi ja mitmeid raskusi, kuid edu võtmeks on neist üle olla ja õigel ajal pidurit tõmmata, et üha uutele väljakutsetele vastu astuda.

Sa oled olnud tihe külaline Ärikatla üritustel. Milline sündmus on kõige rohkem meelde jäänud? Mida kasuliku oled saanud kõrva taha panna?

Kui ajagraafik on natukenegi lubanud, siis olen paaril viimasel aastal kohal käinud pea kõigil Ärikatla ettevõtlusega seotus sündmustel.

Kõige rohkem on meeldinud Ebaõnnestumistepäevad ja loodan, et need saavad tulevastelgi aastatel jätkuma. Mulle meeldivad need, sest esinevatelt osalejatelt saab kuulda ilma suurema ilustuseta ausat tõde, kuidas tegelikult keegi on tulemusteni jõudnud ja mis raskused selleks on läbitud.

Ärikatla üritustel olen õppinud, et ettevõtte meeskonnaga peavad olema loodud selged, usaldusväärsed ja tulemustele orienteeritud suhted. Tegevused, mille eest keegi vastutab, peavad olema paigas ja igapäevane töötamise süsteem olema eesmärki silmas pidades toimiv.

Kuidas jõudsid ettevõtluse juurde? Millised on peamised väljakutsed?

Väga palju on räägitud sellest, kas ettevõtjaks sünnitakse või õpitakse. Minu arvamus on, et ennekõike ettevõtjaks sünnitakse ja elu jooksul õpitakse juurde. Ettevõtlus toob endaga igapäevaselt kaasa väga palju erinevaid ootamatuid olukordi, mida ei ole võimalik raamatutarkuse pealt ilmtingimata lahendada ja kui puudub vastav iseloom, mis toetaks olukordadele leidlike lahenduste leidmist, on hukatus kerge tulema.

Minu soovitus on, et enne, kui inimene otsustab ettevõtlusega tegelema hakata,  peab ta hoolikalt enda sisse vaatama, kas ettevõtjaks olemine on tema loomuses või soovib ta seda sellepärast teha, et keegi on talle loonud kuvandi, kui ilus elu ettevõtjatel on. Aeg-ajalt on palgatöötaja palju lihtsam ja mõnusam olla.

Mina jõudsin ettevõtluse juurde pärast põhikooli lõpetamist, kui mõistsin, et soovin elu jooksul midagi ära teha. Tollal polnud mul vähimatki aimust, mis valdkonnas ja kus kohas ennast teostada, kuid sisemine leek ettevõtluse vastu oli süttinud.  Aastate jooksul hakkasin osalema erinevatel konverentsidel, seminaridel, start-up üritustel, lugesin raamatuid, suhtlesin erinevate inimestega, võtsin osa juhutöödest ja vabatahtlikest töödest – kõike seda eesmärgiga hoidmaks silmad ja kõrvad lahti, et leida idee, millele sooviksin kogu oma tähelepanu pöörata ja mis oleks mu loomusele sarnane.

Minu valdkonnas on suurimaks väljakutseks see, et ilumaailm on ääretult üleküllastunud valdkond, kus iga aasta luuakse aina rohkem ilutooteid, mis tegelikult ei tööta väga teisiti, kui olemasolevad, mida müüakse, kuid tarbijad millegipärast arvavad, et kõik uus on alati parem, kui eelmine toode. Tegelikult see nii pole.

annestiil_fb_reklaam

Räägi meile, et mis bränd on Aesti?  Milline on klientide tagasiside?

Aesti on Eesti turbast looduslikke ilutooteid valmistav ettevõte. Meie alustooraineks on Eestimaa rabadest pärinev kõrge humiinhapete sisaldusega turvas, mis on rohkem kui 7000 aastat looduslikult tekkinud maavara. Saadud turbast filtreerime välja kõige kasulikuma osa inimese nahale ja see tooraine lubab meil valmistada mitmekülgseid ilutooteid, mis on ka inimesele tervislikud, kasulikud ja toimivad.

Klientide tagasiside on olnud ääretult positiivne, mis on suureks motivatsiooni allikaks jätkata teekonda, et nii eestlased, kui muu maailm saaks osa Eesti turba tervendavast toimest.

 Milliseid auhindu olete juba pälvinud?

2015 valiti Anne & Stiili ilugalal Aesti turbašampoon argaaniaõliga Eesti parimaks looduslikuks ilutooteks ja 2017 aastal valiti Aesti turba dušikreem oliiviõliga Eesti parimaks looduslikuks ilutooteks.

Lisaks sai Aesti turbašampoon argaaniaõliga 2016 aastal Iluguru iluauhindade jagamisel Eesti parima kvaliteetkosmeetika auhinna. Kõik auhinnad on suureks tunnustuseks meie tehtud töödele ja annab tagasiside, et oleme õigel teel.

_mg_0061a

Foto:  Edgar Karofeld

Kuidas puhkad, et järgmisel hetkel uue energiaga uusi asju korda saata?

Puhkus on väga oluline osa ettevõtjaelust, sest läbipõlemise oht on olnud mitmel korral lähedal. Mina saan ennast ümber lülitada, kui tegelen spordiga. Lisaks on mul aastaid saanud traditsiooniks, ja enamasti olen suutnud seda ka hoida, et kui nädalavahetus on algamas, siis lülitan ennast täiesti ettevõtlus teemadest välja ja keskendun kogu oma tähelepanu perekonnaga koosolemisele ja sõpradele.

Mil viisil planeerid ja millega arvestad enda aega planeerides?

Enda aega planeerides üritan alati tähtsad ja suuremat mõju toovad tegevused esmatähtsale kohale tuua , kuid väga hea põhimõte on  ka see, et tegevused, mis võtavad vähem kui viis minutit, tuleks kohe ära teha.

Kuidas end lülitada töökohuststest välja tööpäeva lõpul?

Olen elus hoidnud joont, et teen iga päev sporti. Hea füüsiline vorm aitab ka tööajal produktiivsem olla.

Lõpetuseks palun soovita ühte head raamatut, mida võiks tippu pürgiv talent lugeda?

„Neli kokkulepet“. Don Miguel Ruiz jutustab edasi Lõuna-Mehhiko tolteekide iidsetel õpetustel tuginevaid tarkusi – kokkuleppeid iseendaga. Need kokkulepped suunavad meid oma elus olema avatud vabadusele, õnnele ja armastusele.

event-cover

SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.