Noored “Rahajõustiku” trenni!

14. oktoober 2013

Young-businessman-showing-the-30332891-300x206Mis hetkel muutub sündinud lapse suus olev lusikas mõne jaoks kuldseks, teisele mitte? Lihtne on öelda, et osadel on rikkad ja targad vanemad ning nende lapsed ei pea iial raha pärast muret tundma. Warren Buffet, kes oli 2008. aastal maailma kõige rikkam inimene, ostis oma esimesed aktsiad juba 11. aastaselt. Kindlasti ei olnud Buffetil tol hetkel rohkem raha ega teadmisi kui tavalisel Eesti noorel. Edu tagas huvi ettevõtluse ja säästmise vastu.

Noored ei julge investeerida

Riigikantselei tarkade otsuste fondi toel viidi 2012. aasta lõpus läbi Eesti elanike finantsalase kirjaoskuse uuring. Uuringu üks küsimus oli, et kuivõrd olete oma raha investeerimisel valmis riske võtma? Vanusegrupis 18-29 selgus, et kõigest 4% noori oli „vägagi valmis“ seda tegema ja 19% „pigem valmis“. Mis tähendab, et 77 % noori ei julge riski võtta ning igasugused investeerimisinstrumendid neil sisuliselt puuduvad.

Üldiselt noored hindasid oma teadmisi rahaasjadega kursis olemisest vaid „rahuldavaks“. See näitab teravat probleemi. Koolides õpetatavast finantskirjaoskusest tuleb puudu ning kodudes pole põlvkondadevahelist kogemuste vahetamist. Selle tulemuseks võtavad noored lihtsakäeliselt erinevaid kiirlaenusid, mõistmata nende ohtusid. Eriti murelikuks teeb see, et ainult 43% noortest suutis lihtsa liitintressi ülesande õigesti ära lahendada . Samuti selgus, et noored ei planeeri oma rahaasju.

Kinosaalist finantstrenni

Sa teed trenni, et hoolitseda oma keha eest. Sa käid kinos, teatris, kontserdil, et vaimu eest hoolt kanda. Miks sa ei hoolitse oma isikliku finantsseisu eest? Sinu sissetulek saab kasvada nii palju, kui palju arened sa ise. Seega, enamasti ei saa me paremaid tulemusi kui me ise väärt oleme.

Tippsportlane ei saa olümpiavõitjaks kui ta ei harjuta iga päev, inimene ei saa finantsiliselt targaks ja edukaks kui ta ei arenda ennast pidevalt. Läbi pideva enesearengu jõuame me lõpuks rahajõustikus poodiumi kõrgeimale astmele ehk finantsvabaduseni. Selleks, et seda kõike saavutada on Ärikatel loonud koos SEB pangaga projekti „Rahajõustik“. Läbi nelja seminari jagavad oma tarkusi erinevad eksperdid, et noored saaks edaspidi oma rahaasjade planeerimisega paremini hakkama. Rikkad panevad finantsressursid enda kasuks teenima, aga vaesed rügavad raha nimel. Kas sina tahad, et raha töötaks sinu eest?

REGISTREERIMINE “RAHAJÕUSTIKU” TREENINGPROGRAMMI: SIIT

Huvitavad faktid artiklist:

Miks sa ei hoolitse oma isikliku finantsseisu eest?
Tippsportlane ei saa olümpiavõitjaks kui ta ei harjuta iga päev, inimene ei saa finantsiliselt targaks ja edukaks kui ta ei arenda ennast pidevalt.
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.