Siim Kallas Ebaõnnestumiste päeval: otsustamise hetkel pole õigeid ega valesid otsuseid

14. märts 2017

siim kallasÄrikatla korraldatud Ebaõnnestumiste päeval selgitas Siim Kallas noortele, et iga edu on unikaalne.

“Ärge tahtke kunagi korrata kellegi edulugu, leidke oma tee,” soovitas Kallas ettevõtlikele noortele Kultuurikatlas toimunud konverentsil.

„Öeldakse, et ebaõnnestumise põhjuseks on valed ideed. Tegelikult otsutamise hetkel pole õigeid ega valesid otsuseid,” leidis Kallas. „Ebaõnnestumise puhul ilmub alati hulk nupumehi, kes teavad täpselt kuidas oleks pidanud asju tegema, aga keegi ei pane ennast aja dimensiooni. Mõelge näiteks meediakangelastele – ühel hetkel tõstetakse taevasse, teisel surutakse näoga porri. Õnnestumine ja kiidulaulu liiga tõsiselt võtmine võib tekitada masenduse, pettumuse ja üksinduse.”

„Kui ma kunagi kurameerisin oma praeguse naisega, siis pidasin oma sõbraga nõu, et ilus tüdruk ja kas ikka tuleb sellest asjast midagi välja. Sõber küsis selle peale, et kas tundub oma? Vastasin jah, ja ta ütles, et oma tuleb ära võtta. Põhimõtteliselt käib see paljude asjade kohta. Kui sa tunned, et see otsus on oma, siis tuleb see ära teha,” selgitas Kallas.

Kas Kallas kahetseb pigem neid asju, mis on tehtud või veel tegemata? „Üldiselt võib nõnda öelda, et ma ei vaata liiga palju tagasi. Enamasti ma ei kahetse midagi. Pigem tuleb kahetseda neid asju, mis on tegemata jäänud. Meil on 24 tundi päevas, selle ajaga kõike kahjuks ei jõua,” ütles Kallas.

Ebaõnnestumiste päevale registreerida saab siin

Oma kogemust jagavad: Peeter Koppel, Mihkel Raud, Üllar Jaaksoo, Roman Fosti, Jüri Ratas, Louis Zezeran, Carri Ginter ja Mari-Liis Rüütsalu

SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.