Urmas Sõõrumaa ei kavatse enam ühtegi projekti lihtsalt raha nimel ette võtta

15. aprill 2016

Urmas Sõõrumaa Ärikatla seminarilÄrikatla korraldatud Ebaõnnestumiste päeval ütles suurettevõtja Urmas Sõõrumaa, et on rahul sellega millega täna tegeleb, ega kavatse enam ühtegi projekti võtta ette lihtsalt raha nimel.

Sõõrumaa rääkis konverentsil, et otsuse ettevõtjaks hakata, tegi ta Soomes töötades. „Kuigi palk oli hea, siis mõtlesin, et nüüd lähen koju, keskendun ühele asjale ja 15-16 tundi päevas. Enne töötab soomlane mulle, kui lähen mina Soome tagasi tööle,” meenutas Sõõrumaa.

Alustades ei teadnud ta ettevõtlusest praktiliselt midagi. „Esimese rahaga ei osanud kohe midagi peale hakata. Kas peaks panema tasku või kuhugi kirja panema? Mingisuguseid teadmisi polnud,” kirjeldas Sõõrumaa esimesi samme ettevõtluses. „2007. aastal andsin juba tööd 20 000  inimesele, kellest pool olid Venemaal ja Ukrainas. G4S tootis sellel ajal omanikele 2 miljonit eurot kasumit kuus. Mul oli veel ka elektrijaam, mis tootis 1 miljon eurot kasumit kuus.”

Ent kõik pole alati läinud libedalt. „Mul on õnn olnud elada üle kaks kriisi. Esimene neist 1997-1998, teine nüüdne majanduskriis,” ütles Sõõrumaa, kelle sõnul tagab edu õige suhtumine. „Kui ebaõnnestute, siis mõelge, et ahhaa, mis ma sellest asjast õppida saan, milleks see hea oli.”

„Kui oled ise valmis, siis head asjad tulevad sinu juurde. Pead lihtsalt oskama neid visualiseerida, eesmärgiks püstitada ja siis ilma krampideta nende poole minna. Kui me lähme mõttega krampi, siis me teame, kuidas nende krampis asjadega on. Tuleb ennast vabaks lasta, mitte karta,” selgitas Sõõruma oma mõttelaadi.

SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.