11 asja mida enesekindlad inimesed teevad teisiti

20. märts 2014

Enamus inimesi arvab, et enesekindlust, kas on või ei ole. Tegelikkuses on aga enesekindlus hoopis midagi muud – see on inimese elustiil! Loe lähemalt ning saa teada, kui enesekindel oled Sina!

1)  Nad teavad, et hirm on vaid hea märk

Enesekindlad inimesed ei löö hirmu ees araks. Vastupidi, nad teavad, et hirm kogu oma värinate ja pabinaga on märk sellest, et liigutakse õiges suunas. Oma elus ei omista nad hirmule kunagi negatiivset tähendust.

2) Nad on valmis väljuma oma mugavustsoonist

Ja seda sellise valmisolekuga, et lähevad ja teevad just seda, mida nad tegelikult tahavad. Enesekindlad inimesed on valmis väljuma oma mugavustsoonist, sest teavad, et just seal on nad kõige edukamad. Teisisõnu öeldes, enesekindlad inimesed ei suuda ära oodata, et kasutada uusi võimalusi ning areneda. Ka läbikukkumine on ju kogemus ja võimalus arenguks!

Rock3) Nad ei ole laiskvorstid

Mõnikord võib töö tegemine olla tõesti kurnav või tüütu ning seda eriti siis, kui on nii lihtne asjadega viivitada või neid veidi edasi lükata, et hiljem tegeleda. Enesekindlad inimesed hakkavad asjaga kohe pihta, kuna nad teavad, et just nii on võimalik kõige parem tulemus saavutada. Jättes aga asjad viimasele minutile, on väga suur tõenäosus, et tehtav töö jääb alla sooritaja tegelike võimete piiri.

4)  Nad armastavad nalja

Kas pole mitte naer ja õnnelik olemine elu peamine eesmärk? Kas mitte ei tuleks elu kohelda kui seiklust? Kindlasti on kõigil oma töö ja kohustused, kuid see veel ei tähenda, et ei tohiks lõbutseda või vähemalt proovida näha kõike läbi päikseliste prillide. Enesekindlad inimesed teavad, et elu ei tohi kunagi liiga tõsiselt võtta.

5) Nad ei hooli sellest, mida teised neist arvavad

See on puhas klassika. Enesekindlad inimesed teavad, et teiste mõtted ja sõnad nende kohta ei oma liigselt suurt tähendust. Kui teiste arvamus liiga tõsiselt korda läheb, on raske elus iseendaks jääda ning saavutada seda, mida just Sina tahad. Seetõttu ei hooligi enesekindlad inimesed teiste arvamustest, vaid püüavad anda endast parima, et elada elu, mille üle võib uhke olla.

6) Nad ei mõista hukka

Enesekindlad inimesed teavad, et hukkamõist on vaid aja- ning energiaraiskamine. Nad teavad, et eelarvamuste ning kriitikaga enda koormamine vähendab vaid nende tegutsemisvõimet ning õnnelikku meelt. Selle asemel unustavad enesekindlad inimesed hukkamõistu ning püüavad olla elu suhtes avatud ning annavad kõigile võrdse võimaluse end tõestada.

Close up image of human hand7) Nad on leidlikud ja otsivad uusi lahendusi

Alati on kerge keskenduda probleemidele ning loota, et lahendus saabub iseenesest. Kuid enesekindlad pakuvad ise probleemile lahenduse välja. Nad teavad, et on selleks ise võimelised ning seetõttu tegelevad esmalt ise aktiivselt võimalike lahenduste otsimisega. Selline teguviis aitab tõsta nii enesekindlust,  kui ka soodustada harjumust alati iseendale toetuda.

8) Nad ei võrdle

Nii nagu enesekindad inimesed ei hooli sellest, mis teised arvavad, ei võrdle nad ka oma elusid teistega. Miks? Sest nad teavad, et elu on teekond ja igaühel tuleb minna oma rada. Nad võivad küll teistelt inspiratsiooni ammutada, kuid nad ei ürita olla kunagi nende tühipaljad koopiad. See tõstataks vaid ebatõenäoliseid eesmärke ja ootusi. Selle asemel loovad enesekindlad inimesed ise oma ainulaadse elu.

man and women9) Nad ei ihka omale palju sõpru

Enesekindlus sõltub suuresti sellest, milliste inimestega läbi käia. Seetõttu hoiavad enesekindlad inimesed vaid oma paari väga lähedast sõpra ning sellest neile piisab. Nad teavad, et on võimatu elus kõigile meelejärgi olla ning seetõttu on nad õnnelikud oma tõeliste sõprade üle!

10)  Nad kehtestavad ise reeglid

Tänapäeva maailmas on ringi levimas väga palju informatsiooni ja erinevaid mõtteavaldusi ning mõnikord võib olla raske eristada õiget valest või head halvast. Seetõttu kuulavad ja usaldavad enesekindlad inimesed eelkõige iseend ja oma kogemusi, sest need on alati tõesed. Nad lähtuvad oma käitumises eelkõige enda läbielamistest ja teadmistest ning ei lase maailmal end heidutada.

11) Nad püüavad

Kõige suurem erinevus on, et enesekindlad inimesed üritavad ja jätkavad üritamisega isegi pärast läbikukkumist. Nad teavad, et kõige suurem läbikukkumine tabab inimest siis, kui ta lõpetab üritamise. Pole oluline, kas eesmärk saavutati või mitte, oluline on, et samm lähemale oma unistustele on jällegi tehtud.

Seetõttu kutsubki Ärikatel noori üles olema enesekindlad ja aktiivsed ning osalema meie valuutaturgu tutvustavas seminaride sarjas, mis algab juba järgmisel teisipäeval! Ära kingi edu võimalust oma konkurentidele, vaid tule ja saa ise sellest osa. Liitu valuuta šaakalitega juba täna! http://arikatel.com/valuutakood

Allikas: Pick the brain

 

Huvitavad faktid artiklist:

Enesekindlus on inimese elustiil!
Ka läbikukkumine on ju kogemus ja võimalus arenguks!
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.