Kaur Kender: “Lihtsalt ole vait ja kuula!”

13. jaanuar 2014

Äriakadeemia seekordne esineja oli mees täiesti omaette klassist- avameelne, otsekohene ning julge Kaur Kender.

252-1024x682Kaur alustas oma esinemist küll väitega, et pole äris midagi silmapaistvat saavutanud ning pidi ka oma reklaamibüroo sulgema, kuid edasi kuulates selgus vastupidine, Kaur Kender on ärimees, kes on pea igas valdkonnas edukalt esindatud. Just sel põhjusel kutsusimegi Kauri rääkima teemal:  “Läbirääkimiste kunst äris”.

Läbirääkimiste kogemusi on Kaur Kenderil olnud mitmesugusied, aga kõige tähtsam reegel, mis alati kehtib on vaikimine: “Lihtsalt ole vait ja kuula”.See nipp peab eriti paika auto ostmisel või müümisel, kus Kaur oma aususega suudab rääkida ostetava auto hinna kõrgeks ning müüdava Ferrari hinna jällegi väga madalaks.

Läbirääkimiste eel ei tohi seada endale kõrgeid sihte ega olla üleliigselt pinges, siis ei ole hiljem ka suurt pettumist. Pigem mine kohtumisele neutraalselt. Ning pea meeles, et kohtuda tasub alati otsustaja endaga– nii säästad aega ning raha. Pole mõtet viibida koosolekul inimestega, kellest tegelikult midagi ei sõltu.

112-200x300Läbirääkimiste edukaks toimimiseks on mitmeid nippe, kuid Kaur Kender usub, et kõige olulisem on jäämine iseendaks ning loomulikuks: “Ürita saavutada teise poolega kontakt ja ühine teema näiteks loetud raamatute põhjal.”

Kaur Kender teab äris alati oma hinda. Kui ikka klient tuleb läbirääkimistele ja  teeb pakkumise, mille eest ei saa Gucci teksapüksegi osta, siis ei ole mõtet temaga äri teha. Selle mõtte jätkuks rõhutas ärimees, et kohtumistel tuleb alati pigem paremini riietuda ning võimalusel kanda väärtuslikku ülikonda, sest nii oled ärimaailmas paremini aktsepteeritud ning nagu Pascal on öelnud “Hästi riietumine näitab, et oled maksujõuline”. “Seal kus on, sinna antakse alati juurde ning, kui Sul ka midagi pole, siis jäta mulje, et on”, lisas Kaur Kender oma kogemuste põhjal.

Üldiselt on Kaur veendunud, et raha on lihtsalt raha. Jah, seda on vaja, et ära elada, kuid esmatähtsad on siiski pere, sõbrad ning rõõm ja nali. Alati tuleb veeta aega koos nende inimestega, kes Sulle meeldivad ning kellega koos on lõbus, muidu lihtsalt raiskad oma elu. Ning see põhimõte käib ka äri kohta. On väga oluline, et Su äripartnerid Sulle meeldiksid. “Inimese edukust näitab see, kui edukad on tema suhted nii eraelus kui äris!”

100-300x200Elus ja äris tuleb kõike teha oma südame järgi, vaid siis on Sul energiat

ja elurõõmu, et pidevalt edasi pürgida. Kaur usub ka, et kõhutunnet tuleb usaldada: “Kui tunned, et asi läheb untsu, siis tavaliselt see nii lähebki”. Proovi erinevaid asju, kuni leiad selle “enda asja”. Kui midagi ei tule välja või ei paku enam rõõmu, siis liigu järgmise ettevõtmise juurde.

Huvitavad faktid artiklist:

Lihtsalt ole vait ja kuula.
“Kui tunned, et asi läheb untsu, siis tavaliselt see nii lähebki”.
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.