Kivid, mis teie teed tõkestavad, sobivad suurepäraselt ka ehituseks

20. september 2015

Palju elus korda saatnud inimesi ei saa ühte patta panna keelelise kuuluvuse, rassi, kehaehituse, soo, IQ, pikkuse, tausta ega mingi muu kriteeriumi järgi. Kui on midagi, mis neid ühendab, on selleks visadus ja eesmärk, vaatamata kõigele, edasi püüelda.

jack-ma-quotes-3Hiina varakaim mees, Internetikaubamaja Alibaba asutaja Jack Ma jutustas 2015. aasta Maailma Majandusfoorumil sellest, kuidas ta on ebaõnnestumistega pidanud rinda pistma juba noorest east. Algkooli testi läbis ta teisel ning põhikooli eksamid alles kolmandal korral. Harvardi ülikool ei võtnud teda vastu ka kümnendal katsel, kuigi nüüd on mees naljatanud, et ta peaks sinna loenguid andma minema.

Kui Harvardisse saavad sisse vähesed, on ärimagnaat saanud eitava vastuse ka kiirtoidurestoranist KFC. 24-st kandideerinuist jäi mees ainsana ukse taha. Nüüd võib Jack Ma tahtmise korral terve keti ära osta.

andres-anvelt-justiitsminister-69614127Endine Justiitsminister ja praegune Riigikogu liige, Andres Anvelt, arvab, et ebaõnnestumine ongi tihtilugu sihimuutmise aluseks. Olles läbi teinud pika karjääri politseis, eelkõige kriminaalpolitseis, kulmineerus viimane tõsise uurimistööga magistrantuuris kriminaalpolitsei edasisest arengust Eesti õiguskaitsemaastikul. Tema tollased ideed, valikute põhjendused ja tulevikunägemus ei ühtinud tollase politseiameti juhtkonna omadega.

„Kui mina nägin tunduvalt tsentraliseeritumat ja spetsialiseeritumat kriminaalpolitseid, siis toonased politseiameti ja prefektuuri juhid nägid seda palju killustunumalt, ilma sisulise tsentraalse juhtimiseta. Toonane olukord sundis mind Keskkriminaalpolitsei juhi kohalt lahkuma ja valima nö uue „leveli“ oma ideede elluviimiseks.  Nüüd tagantjärgi vaadatuna arvan, et tookordne n-ö ebaõnnestumine, avas mulle uued uksed tänapäevaks poliitika kujundamisel. Tagantjärgi võin rahuldustundega vaadata, et õiguskaitseorganite areng on tänapäevaks läinud just sinna renni, kuhu mina nägin vajadust teda suunata. Nii et igas ebaõnnestumises tuleb näha uut algust ja edasimineku võimalusi.“

wangVera Wangil ei õnnestunud 1968. aastal pääseda USA iluuisutamise olümpia naiskonda, kuigi ta seda väga soovis. See aga naist ei heidutanud ning temast sai hoopis toimetaja maailmakuulsas moeajakirjas Vogue. Juba mõne aja pärast edutati Vera ajakirja peatoimetajaks. 40-aastaselt hakkas ta disainima pruutkleite ning nüüdseks on ta üks maailma esidisaineritest, kelle äriline väärtus ulatub üle 1 miljardi USA dollari. Ta leidis ka tagasitee iluuisutamise juurde ning disainib kostüüme iluuisutamise maailmameistrile Nancy Kerrigan’ile.

Mis ühendab Vera Wangi, Andres Anveltit ja Jack Ma’d? Olukordades, mil enamik inimesi oleksid juba ammu loobunud, suutsid need visad hinged oma eesmärkidele kindlaks jääda ning edasi tegutseda.

Rohkem lugusid kuuled Ebaõnnestumiste päeval! REGISTREERI END ÜRITUSELE

SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.