Rain Lõhmus: investeerimisel tuleb võtta kalkuleeritud riske

29. märts 2016

lhvNoorteorganisatsiooni Ärikatel teemaõhtul oli külaliseks Hansapanga asutajaliige Rain Lõhmus. Tema etteaste peamiseks soovituseks investeerijatele oli mõelda pikas perspektiivis ja kalkuleeritult.

„Likviidsuse tähtsust tihtipeale alahinnatakse,“ rääkis Lõhmus. Ta tunnistas, et eestlased kardavad pikaajalisi tehingud, kuid samas tehakse ka rumalaid otsuseid kust ei ole lihtne väljuda. Tema sõnul ei saa ka kunagi kindel olla, millal kasu võib saada. Sellist tegevust peab ta ajalooliseks iseärasuseks. Tasapisi hakkab ebakindlus siiski vähenema ning inimesed mõtlevad pikaajalisemalt, lisas Lõhmus.

Tegelikult peab Rain Lõhmus, sellist ettevaatlikkust ka mõnes mõttes positiivseks. „Kui inimene igaüht kuulaks, siis jääks ta kiirest rahast ilma,“ ütles ärimees.

Aga mis on ikkagi investeerimise puhul kõige olulisem?

Väga tähtsaks peab Lõhmus tootluse vahet. Näiteks Buffetti investeeringute keskmine tootlus on umbes 25% aastas, kuid seda on aastast aastasse väga keeruline saavutada.

Lõhmus rõhutab ka portfelli hajutatust. „Hajuta oma investeeringud umbes kümnesse kohta laiali,“ soovitab ta. Sellisel juhul on risk kaotada suhteliselt väike. Ta soovitab kõigil tulevastel ja ka praegustel investoritel mõelda pikas perspektiivis.

Teemaõhtu toimus 07.12.2011 

Huvitavad faktid artiklist:

Rain Lõhmus: investeerimisel tuleb võtta kalkuleeritud riske
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.