Taavi Kotka: “Loome Eestiga seotult uued brändid, mis meid maailmas veel tuntumaks teevad!”

09. märts 2014

Äriakadeemia viimase seminari esineja oli tuntud ärimees Taavi Kotka, kes rääkis huvilistele põneva Start- up maastiku võludest ja valudest.

2011. a Ernst & Young Entrepreneur Of the Year in Estonia tiitliga pärjatud ärimees on uue generatsiooni ettevõtlusmaastikul väga silmapaistev tegelane. Ärikatlas rääksiki end nohikuks nimetav ärimees, kuidas see tal õnnestus ning, mida tuleks start-up äris kindlasti meeles pidada.

Kuna virtuaalmaailmas veedetakse üha enam aega, siis on selge, et ärivõimalusi leida ei ole keerulin e. Start-up buum on Eestis täies hoos!

Skype loomisest, 2005. aastast alates on Eesti Baltikumis kõige edukam start-up riik. Taavi oskas välja tuua, et Eestis on  umbes sama palju rahvusvaheliselt tunnustatud start-up ärisid kui Lätis ja Leedus kokku!

Kuigi eestlased on maailmas tuntud kui halvad müügiinimesed, kes on nõrgad suhtlemises. Siiski eestlased on töökad, eesmärgile pühendunud ja leidlikud ning seda hinnatakse kõrgelt.

Start- up maastiku suurim võlu on tänapäeva elu juures kindlasti mugavus. Ei ole just väga raske teha kodust lahkumata arvutis mõni kasulik app või programm ning, siis passiivset tulu hakata teenima. Samas tuleb silmas pidada, et tihti on mugavus ka suureks ohuks.

Inspiration concept crumpledTaavi Kotka tõigi ühe start-up maastiku valuna välja raske töö ja järjekindluse. Ükski idee ei müü end ise ning on vaja teha palju tööd, et start-up kasvaks suureks ja edukaks ettevõtmiseks. Kui seda töökust jagub, siis tuleb hakata veel oma võimetesse tõsiselt uskuma. Taavi Kotka rõhutas kindlal veendumusel, et Eesti insenerid on maailmatasemel, kuid nüüd on vaja, et me ise ka seda usuks. Tõsi, Skype’i loomine tõstis seda kindlust kõvasti, kuid siiski on veel pikk maa minna.

Üha enam tunnevad välisinvestorid Eesti start-up äride vastu huvi ning on nõus neisse investeerima. Just siin tulebki eneseusk mängu. Väikese rahvana tuleb kindlustada, et Eestis loodud äri arenduskeskus ja suurem osalus jääksid kodumaale, sest vaid siis saame rääkida tootest või teenusest kui Eesti oma brändist.eel pikk maa minna.

Taavi Kotka võttis start-up maastiku võlud ja valud kokku oma enda kogemusele tuginedes. Webmedias tuli võtmeinimestel algusaastatel 4.a järjest teha rasket tööd, et konkurentsis püsida. Kuigi äri teenis juba kahe aastaga kasumit, ei saanud siiski veel puhata, sest kiire kasvuga ettevõte on pidevalt uuenevas keskkonnas ettearvamatu, samas vajasid palgad igakuiselt maksmist.

Pidevalt õhus olev läbipõlemistunne ning kurnatus, ei suutnud siiski Taavit ega suuremat osa tema meeskonnast alla andmisele sundida, sest nad uskusid, et nende unistus on seda tööd ja vaeva väärt. Nüüd teab Taavi juba kindlalt väita: „Kes teeb tööd ja näeb vaeva, selle juurde tuleb lõpuks ka õnn!“

Esitluse lõpus tõi ärimees välja põneva fakti, et lausa Silicon Valley’st on tulnud väide, et maailmas on 2 linna, kust tulevad parimad start-up’id: London ja Tallinn. Seega ei jää enam midagi muud üle, kui panna „seeme mulda“ ning „start-up masin“ hoogsalt tegutsema. „Loome Eestiga seotult uued brändid, mis meid maailmas veel tuntumaks teevad!“

Kuid uusi brände tuleb osata hästi turundada. Juba sellel laupäeval toimub Ärikatla digitaalturunduse konverentsKui Sind huvitab millised on homsed reklaami- ja meediatrendid, kuidas panna enda kasuks tööle Facebook ja Google Analytics. Kuidas näiliselt mitte millestki sünnib midagi suurt ja kuidas olla edukas e-äris on järgnev konverents mõeldud just Sinule!

Digitaalajastu turunduse trendid aastal 2014

Huvitavad faktid artiklist:

Eestis on umbes sama palju rahvusvaheliselt tunnustatud start-up ärisid kui Lätis ja Leedus kokku!
Taavi Kotka rõhutas kindlal veendumusel, et Eesti insenerid on maailmatasemel, kuid nüüd on vaja, et me ise ka seda usuks.
Kes teeb tööd ja näeb vaeva, selle juurde tuleb lõpuks ka õnn.
Silicon Valley’st on tulnud väide, et maailmas on 2 linna, kust tulevad parimad start-up’id: London ja Tallinn.
SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.