Suurepäraseid mõtteteri, mis Ärikatla seminaridel varem kuuldud

31. märts 2015

unsplash_52b326f55b5f9_1BIKEEP: “ ÄRIKS ON END MÕTTEKAS TEHA SIIS, KUI ON OLEMAS KEEGI, KES ON NÕUS IDEE EEST MAKSMA!”

Tahtsime kohe alguses teha firma, kus osalus jagatakse võrdselt ning saadakse kohe pangakaardid, kuid see oli puhas illusioon. Äriks on end mõttekas teha alles siis, kui on olemas keegi, kes on nõus idee eest maksma. Soovitus: See peab olema võõras inimene, sõber või tuttav kindlasti ei loe.

ANDRUS ALBER:  USALDAGE INIMESIAndrus Alber

Kindlasti on tekkinud meedias selline tunne, et palju on n-ö “mütsi pähe tõmbamist partnerile”, kuid see on kajastatud ebaproportsionaalselt. Valdav osa on ikkagi väga korralikud ja viisakad inimesed. Ja seda igal pool maailmas. Reegel: kui ise käitute teistega viisakalt ja olete avatud, siis võidavad sellest mõlemad pooled.

Taavi KotkaTAAVI KOTKA: ÜKSKI IDEE EI MÜÜ END ISE NING ON VAJA TEHA PALJU TÖÖD

Taavi Kotka tõigi ühe start-up maastiku valuna välja raske töö ja järjekindluse. Ükski idee ei müü end ise ning on vaja teha palju tööd, et start-up kasvaks suureks ja edukaks ettevõtmiseks. Kui seda töökust jagub, siis tuleb hakata veel oma võimetesse tõsiselt uskuma. Taavi Kotka rõhutas kindlal veendumusel, et Eesti insenerid on maailmatasemel, kuid nüüd on vaja, et me ise ka seda usuks. Tõsi, Skype’i loomine tõstis seda kindlust kõvasti, kuid siiski on veel pikk maa minna.

KAUR KENDER “LIHTSALT OLE VAIT JA KUULA”. 112-200x300

Läbirääkimiste kogemusi on Kaur Kenderil olnud mitmesuguseid, aga kõige tähtsam reegel, mis alati kehtib on vaikimine: “Lihtsalt ole vait ja kuula”. See nipp peab eriti paika auto ostmisel või müümisel, kus Kaur oma aususega suudab rääkida ostetava auto hinna kõrgeks ning müüdava Ferrari hinna jällegi väga madalaks.

ANDRES KOGER “ EHITA SUHTEVÕRGUSTIK”Andres Koger

Suurettevõtjana on Andres Koger veendunud, et hea meeskond on iga eduka äri alus ning kaasata tuleb positiivse külgetõmbejõuga inimesi!

KULDAR LEIS: KIITKE ALLUVAID, SEE ON LIHTNE JA MÕJUS!

Juhiks olemisel sai ärimees aina rohkem aru sellest, et raha ei tule niisama – peab tegema tööd ja  enda oskusi julgelt näitama. Tagasihoidlikkus ei vii kaugele. Töö Hoiupangas andis Kuldarile aga eduvalemi, mille kaudu suudab ta siiani inimesi tööle motiveerida. Nimelt avastas mees, et alluvaid tuleb kiita!

MEELIS MILDER “KRIISIKS EI OLE VÕIMALIK VALMIS OLLA, TULEB LIHTSALT MÕELDA, ET KRIIS ON NORMAALNE NÄHTUS”

Kriisid on pikad. Korralik „mõnus” kriis kestab umbes 3 aastat ning et sellest võimalikult kiiresti ja kergelt väljuda, on Meelis Mildervõtmesõnadeks: alusta kohe ja tee kiireid muudatusi! Tegematuse inerts on hiljem meeletu. Isegi kogenud Meelis Milder alahindas viimast kriisi ja polnud esimestel kriisikuudel piisavalt radikaalne, kuid nagu Meelis ise ütleb: „Kriisiks ei ole võimalik valmis olla, tuleb lihtsalt mõelda, et kriis on normaalne nähtus”. Juhi eesmärk on kriisi teadvustamine, lahenduste leidmine, plaani elluviimise jälgimine ja ressursside jagamine. Peale igat kriisi muutub ka senine toiminud tippmeeskond. Kuid kriisi ajal “ellu jäänud” inimesi tuleks kindlasti hoida, sest sellised rasked kogemused õpetavad kõige paremini ning võid olla kindel, et järgmine kriis on sellisele meeskonnale juba kergem.

 

Et aga tänases ühiskonnas konkurentsis püsida ja enda oskusi maksimaalselt ära kasutada, tule kuula, millist nõu annavad Sulle Ardo Reinsalu, Veikko Täär, Tauri Tallermaa ja Henry Kõrvits e. Genka. Esimene loeng seminarisarjast „Teel Tippu“ toimub juba 7. aprillil Rahvusraamatukogus! 11026379_10206319562051494_1334851170_n

 

SulgeJäta tagasiside
Please leave this field empty.